Najlepsze lokaty, konta osobiste i inne produkty finansowe Najbezpieczniejsza inwestycja �wiata Odzyskaj pieni�dze z upad�ych polis inwestycyjnych

Good Delivery - LBMA

Londyński Rynek Kruszców (London Bulion Market)

Good Delivery – LBMA

 

Zakup sztabki wyprodukowanej przez taką mennicę daje pewność, że będzie można ją odsprzedać w każdym miejscu na świecie, gdzie prowadzony jest obrót sztabkami lokacyjnymi.

Natomiast otrzymana cena będzie najwyższą , tzn. będzie wyższa od ceny sztabek wyprodukowanych przez mennice, które nie otrzymały akredytacji LBMA.

Ceny takie nazywane są potocznie cenami „złomu złota”

Aktualne listy producentów akredytowanych przez LBMA znajdziemy na ich stronie internetowej: 

Lista LBMA złota

Lista LBMA producentów srebra  

Na liście jest ok. 70 producentów złota i 80 producentów srebra trudno byłoby więc zapamiętać ich wszystkich. Jednak w naszej części świata najpopularniejsze są sztabki mennic z Europy (głównie Szwajcaria, Niemcy, Belgia), RPA (Rand Rafinery) i Australii (Perth Mint). 

Na liście dla złota nie ma żadnego polskiego producenta, więc  sprzedanie sztabek rodzimej produkcji za granicą może sprawić spore problemy, a uzyskana cena będzie znacznie odbiegać od tej oferowanej za sztabki producentów akredytowanych przez LBMA.

Na liście producentów srebra znajduje się również  KGHM Polska Miedź, jednak nie produkuje ona sztabek o mniejszych gramaturach dla klientów detalicznych.

Przed zakupem warto sprawdzić czy dany diler lub mennica znajduje się na liście  Good Delivery.

 

Chociaż Londyński Rynek Kruszców jest jednym z wielu (inne to np. nowojorski Comex, chińska Shanghai Gold Exchange czy japońska Tokyo Commodity Exchange), a każdy z nich wyznacza własne standardy akredytacji producentów, to  jak na razie 

LMBA

decyduje o renomie mennic z całego świata.

Jeśli mennica znajduje się na liście Good Delivery, to nie będzie problemów ze sprzedażą  jej sztabek po najwyższej cenie.

 Producenci, którzy chcą figurować na liście Good Delivery dla złota, muszą produkować sztabki o wadze między 350 a 430 uncji (10,9-13,4 kg) i próbie co najmniej 995,  ponieważ  tylko takie sztabki są dopuszczone do obrotu na londyńskim rynku.

Wymagania także dotyczą wymiarów i oznaczeń na sztabkach (numer seryjny,  próba, rok produkcji, stempel rafinerii,waga).

Kolejny  warunek akredytacji jest taki, że mennica musi produkować rocznie minimum 10 ton złota lub 50 ton srebra.

Odnosi się  to nie tylko do dużych sztabek dopuszczonych do obrotu w Londynie,  lecz do łącznej produkcji mennicy, więc  też do sztabek oferowanych do sprzedaży.

 

Inne warunki dotyczą  producentów srebra, którzy chcą figurować na liście Good Delivery dla srebra.

1000 powodów dlaczego warto mieć złoto. Wszystko o złocie na emaila. Zapisz się poniżej

Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

Dołącz do 30 pozostałych subskrybentów

Kategorie

Archiwa

Odzyskaj podatek za pracę za granicą Handel nieruchomościami Jak zarabiać przez internet Jak osiągnąć wolność finansową i dochód pasywny Odzyskaj pieniądze z upadłych polis inwestycyjnych Najlepsze lokaty, konta osobiste i inne produkty finansowe Najlepsze lokaty, konta osobiste i inne produkty finansowe Najlepsze zdrowotne suplementy diety i kosmetyki Oferta robienia stron internetowych tanio
Czat na żywo - zadaj pytanie Napisz do nas... Wyślij