Informacje przedstawione na tej stronie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj: inwestując ryzykujesz na własną odpowiedzialność.
Najlepsze lokaty, konta osobiste i inne produkty finansowe Najbezpieczniejsza inwestycja �wiata Odzyskaj pieni�dze z upad�ych polis inwestycyjnych

Historia metali szlachetnych

Złoto

 

Historia i powstanie Złota, platyny i srebra

 

Jak one spadły nam z nieba ?

Nieziemski Pył, który stał się częścią życia na Ziemi.

Warto poznać skąd wzięły się te pierwiastki na Ziemi.

Złoto Srebro i Platyna

 

Skąd wzięło się złoto na Ziemi?

Czy wytworzyła go nasza planeta? Otóż nie.

 

Dała go nam niegdyś umierająca gwiazda – supernowa.

W ostatnim tchnieniu wyrzuciła w przestrzeń obłoki materii, która stała się materiałem dla powstania Układu Słonecznego. Zawierała ona wszystkie pierwiastki, w tym również ciężkie, do których należy złoto, wytworzone przez miliardy lat w wyniku procesów syntezy termojądrowej zachodzącej w gwieździe. Dziś możemy je znaleźć jedynie w niektórych miejscach naszego globu.

Znajduje się ono również na innych planetach oraz ich księżycach. Od zarania dziejów złoto znajdowało różne zastosowania w życiu człowieka – początkowo jako ozdoba, później jako pieniądz. Najstarsze znaleziska złotej biżuterii pochodzące sprzed 3 tysięcy lat przed naszą erą wytworzone przez cywilizację sumeryjską zostały znalezione w Mezopotamii. Najbardziej znanym dziełem sztuki wykonanym ze szczerego złota jest 11-kilogramowa maska z grobowca faraona Tutenhamona, wykonana w XIV wieku przed naszą erą, którą możemy dziś podziwiać w Muzeum Egipskim w Kairze.

 

Początki powstania Złota, srebra i platyny na Ziemi

 

Film pokazuje nam początki powstania i historię świata.

Podróż do odległości rzędu tryliony km.

Pokazuje jak wygląda Ziemia i czym jest ona w Galaktyce.

To świat Materii w kosmosie, który jest tylko w bardzo małej części zbadany.

W 1h i 17 min. Filmu jest mowa o powstaniu Złota, srebra i Platyny na Ziemi.

Nieziemskie pierwiastki, którymi ludzie zachwycają się każdego dnia,  są dziś ważną częścią przemysłu technologicznego.

 

Czat na żywo - zadaj pytanie Napisz do nas... Wyślij