Najlepsze lokaty, konta osobiste i inne produkty finansowe Najbezpieczniejsza inwestycja �wiata Odzyskaj pieni�dze z upad�ych polis inwestycyjnych

Złoto

gold-miners-are-getting-destroyed

Skąd wzięło się złoto na Ziemi? Czy wytworzyła go nasza planeta? Otóż nie. Dała go nam niegdyś umierająca gwiazda – supernowa. W ostatnim tchnieniu wyrzuciła w przestrzeń obłoki materii, która stała się materiałem dla powstania Układu Słonecznego. Zawierała ona wszystkie pierwiastki, w tym również ciężkie, do których należy złoto, wytworzone przez miliardy lat w wyniku procesów syntezy termojądrowej zachodzącej w gwieździe. Dziś możemy je znaleźć jedynie w niektórych miejscach naszego globu.

Znajduje się ono również na innych planetach oraz ich księżycach. Od zarania dziejów złoto znajdowało różne zastosowania w życiu człowieka – początkowo jako ozdoba, później jako pieniądz. Najstarsze znaleziska złotej biżuterii pochodzące sprzed 3 tysięcy lat przed naszą erą wytworzone przez cywilizację sumeryjską zostały znalezione w Mezopotamii. Najbardziej znanym dziełem sztuki wykonanym ze szczerego złota jest 11-kilogramowa maska z grobowca faraona Tutenhamona, wykonana w XIV wieku przed naszą erą, którą możemy dziś podziwiać w Muzeum Egipskim w Kairze.

Złoto odgrywało istotną rolę w kształtowaniu się systemów ekonomicznych. Od czterech tysięcy lat jest uważane za formę pieniądza. Kruszec ten był zawsze cenny z powodu rzadkości występowania, urody i unikalnych cech fizyko-chemicznych, jak ciągliwość, przewodność czy też odporność na korozję. Stąd znalazło powszechne zastosowanie w przemyśle jubilerskim, zdobnictwie i sztuce. Obecnie jest cennym suro-wcem dla wielu nowoczesnych technologii i medycyny. Duży ciężar właściwy, dwa i pół razy większy niż żelaza (19,3 g/cm3) pozwala na przechowywanie ogromnej wartości bogactwa w małej bryle, na przykład w sztabce lub monecie, w każdych warunkach przez dowolnie długi czas. Jedna tona złota warta 20 milionów dolarów amerykańskich mieści się w sześcianie o krawędzi około 37 cm. Podniesienie kostki złota o krawędzi 16 cm nastręczałoby dorosłemu mężczyźnie poważny problem. Tak więc między bajki można włożyć wątki z westernów, gdzie dzielni traperzy i kowboje bez wysiłku noszą na barkach torby wypełnione złotem. Tradycyjna inwestycja w złoto wygląda nieco inaczej.

Czym jest złoto?

Od dawien dawna metal szlachetny Złoto fascynował ludzkość swoim blaskiem, kolorem i ciężarem i jest do dzisiaj symbolem bogactwa i władzy. Już przed tysiącami lat stał się środkiem płatniczym honorowanym na całym świecie. Także dla religii złoto odgrywało zawsze znaczącą rolę.

Ta wysoka wartość złota uzasadniona jest od dawien dawna stosunkowo niewielką ilością tego surowca. Nawet w dzisiejszych czasach poszukiwanie, wydobywanie oraz pozyskiwanie metalu szlachetnego odbywa się jedynie dzięki kosztownym metodom ich uzyskiwania.

Z tego powodu cena złota nadal będzie wzrastała.

Tymczasem pokłady złota znane na całym świecie zostały już w większości wyczerpane. Dlatego pozyskiwanie go będzie coraz to bardziej skomplikowane i kosztowne. Jednocześnie wzrośnie zapotrzebowanie na metal szlachetny, gdyż wykorzystuje się go w najróżniejszych gałęziach gospodarki takich jak np. technika medyczna.

Złoto w której inwestujemy poprzez firmę Auvesta  jest przechowywane w najbezpieczniejszym miejscu na świecie – silnie strzeżonych skarbcach w Zurichu, gdzie znajduje się 85% globalnej wartości złota

Firma Auvesta Edelmetalle AG jest ekspertem w nisko-kosztowym zakupie i sprzedaży metali szlachetnych jak również przechowywaniu nabytych przez Państwa metali w sejfach zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Oprócz korzystnych warunków kondycyjnych przy kupnie i sprzedaży oraz regularnych miesięcznych zakupów budujących Państwa majątek, Auvesta Edelmetalle AG oferuje dodatkowo dostęp online do depozytu metalu szlachetnego i to 24 h na dobę.

„Bez standardu złota nie ma żadnej możliwości ochrony oszczędności przed wywłaszczeniem w wyniku inflacji.“

Złoto uznawane jest za najbezpieczniejszy środek płatniczy i tym samym najbezpieczniejszą lokatę kapitału na całym świecie. Powodem tego jest trwałość wartości metalu szlachetnego.

Ponieważ ani rządy ani banki nie są w stanie sztucznie wytworzyć złota, to także metal szlachetny nie może zostać zdewaluowany poprzez inflację. Stanowi to nie tylko zabezpieczenie dla rezerw walutowych, lecz także ubezpieczenie na wypadek kryzysów finansowych.

Poniżej prezentacja w Goleniowie  firmy Auvesta prowadzona przez pana P. Wajdę, który wprowadził tę firmę do Polski. Na nagraniu m.in dowiemy się jak wygląda system zabezpieczeń przechowywania złota w Zurichu.

O złocie-polityk: Gwiazdowski

“Pieniądz papierowy powraca prędzej czy później do swojej wewnętrznej wartości – zera.“ Voltaire (1694 – 1778)

Pieniądz papierowy można dowolnie pomnażać Rozwiązaniem są metale szlachetne

Żaden rząd czy bank na świecie nie może

produkować złota i dewaluować go poprzez

inflację.

Metale szlachetne – wieczna wartość od

tysiącleci.

Złoto zachowuje siłę nabywczą

Za jedną uncję otrzymają Państwo obecnie tę

samą równowartość, co 100 lat temu:

(1 uncja trojańska złota = 31,1g)

rok cena za 1 uncję złota
2011 1.400 $
1906 20 $

Masowe zwiększanie ilości pieniędzy przez rządy i banki prowadzi do tego, że pieniądz papierowy ciągle traci na wartości. Sama inflacja w wysokości jedynie 3% rocznie prowadzi w przeciągu 20 lat do 50%-wej utraty wartości! Jeśli pieniądz papierowy stracił swoją wartość, to właściciel złota może płacić wszędzie złotem.
CZY POSIADASZ JUŻ BEZPIECZNE KONTO-DEPOZYTOWE W SZWAJCARII PROWADZONE W FIZYCZNYM ZŁOCIE I/LUB W SREBRZE NA WYPADEK ANTYSPOŁECZNYCH DZIAŁAŃ BANKÓW I RZĄDU?
„Bez standardu złota nie ma żadnej możliwości ochrony oszczędności przed wywłaszczeniem w wyniku inflacji.“ (Alan Greenspan, były prezes amerykańskiego banku emisyjnego FED)
Jeśli pieniądz papierowy stracił swoją wartość, to właściciel złota może płacić wszędzie złotem.

„Złoto jest pieniądzem królów, srebro jest pieniądzem dżentelmenów, barter jest pieniądzem pospólstwa a kredyt jest pieniądzem niewolników”.

1000 powodów dlaczego warto mieć złoto. Wszystko o złocie na emaila. Zapisz się poniżej

Zaprenumeruj ten blog przez e-mail

Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

Dołącz do 30 pozostałych subskrybentów

Kategorie

Archiwa

Najbardziej popularne pozycje & Strony

Odzyskaj podatek za pracę za granicą Handel nieruchomościami Jak zarabiać przez internet Jak osiągnąć wolność finansową i dochód pasywny Odzyskaj pieniądze z upadłych polis inwestycyjnych Najlepsze lokaty, konta osobiste i inne produkty finansowe Najlepsze lokaty, konta osobiste i inne produkty finansowe Najlepsze zdrowotne suplementy diety i kosmetyki Oferta robienia stron internetowych tanio