Informacje przedstawione na tej stronie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj: inwestując ryzykujesz na własną odpowiedzialność.
Najlepsze lokaty, konta osobiste i inne produkty finansowe Najbezpieczniejsza inwestycja �wiata Odzyskaj pieni�dze z upad�ych polis inwestycyjnych

ZUS NIE MA PIENIĘDZY

 

robert gwiazdowski - zus nie ma pieniędzy

„W ZUS nic nie ma”, a na świecie czekają nas demograficzne wojny

Państwa będą dążyć do wojen demograficznych. Wygra ten, kto przyciągnie więcej młodych ludzi, którzy swoją pracą utrzymają rzesze emerytów – powiedział Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha podczas konferencji inwestorów indywidualnych Wall Street w Karpaczu

Wypowiedź Roberta Gwiazdowskiego została zacytowana przez zus.pox.pl. Uznał on, że nie ma co liczyć  emeryturę. „Byłem przez półtora roku szefem rady nadzorczej ZUS i wiem, co tam jest. Proszę państwa, tam nic nie ma!” – powiedział Gwiazdowski.
Ludzie powinni odkładać na emeryturę dodatkowo
Nawet prezes ZUS pytany o państwowe emerytury mówi wprost: „Polacy powinni sobie dodatkowo odkładać”. W wypowiedzi dla TVP1 ze stycznia b.r. Zbigniew Derdziuk nie owijał w bawełnę: „Ludzie muszą mieć świadomość, ze emerytura zależy od tego, ile składek zapłacą. A to oznacza, ze powinni dodatkowo sobie odkładać”