Informacje przedstawione na tej stronie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj: inwestując ryzykujesz na własną odpowiedzialność.
Najlepsze lokaty, konta osobiste i inne produkty finansowe Najbezpieczniejsza inwestycja �wiata Odzyskaj pieni�dze z upad�ych polis inwestycyjnych

ZUS wydał nielegalnie setki milionów złotych. NIK kieruje sprawę do CBA.

 

 

zus

Kontrola NIK wykazała, że ZUS wydał setki milionów złotych niezgodnie z procedurami. ZUS faworyzował jedną wybraną firmę, nie dopuszczając do przetargu konkurencji. Co więcej, pracownicy ZUS odpowiedzialni za wybór oferty pozostawali w bliskich relacjach z przedstawicielami zwycięskiej firmy. Sprawą zajmie się CBA.

Afera ma swój początek w roku 2012, kiedy to kontrolę w ZUS przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych. Wówczas okazało się, iż w roku 2010 ZUS postanowił wydać 650 mln zł na obsługę centrum komputerowego.

Czytaj więcej o tym m.in.: ZUS dopuścił się nieuprawnionego zaniechania przetargu.

Z.Derdziuk: Prezes ZUS- u :” ludzie powinni odkładać dodatkowo”

długość życia i zus

Zacznij oszczędzać na własną emeryturę

ZUS bankrutuje – nie starczy na emerytury